Kiedy decydujemy, czy zdjęcia są kolorowe, czy czarno
-białe?

Wygląda to tak: zdjęcia powstają jako cyfrowe, kolorowe pliki, które podczas późniejszej, odwracalnej obróbki są pod wieloma względami korygowane, a zdjęcia portretowe Pary Młodej są retuszowane. Część zdjęć decyduję się przemienić na czarnobiałe, używając do tego techniki mieszania kanałów kolorów podstawowych. Przed podjęciem decyzji o wyborze zdjęć do albumu, możecie wybarac sami, inaczej od sugestii kwestię kolor-cz/b lub duoton np; (sepia).

Ile zdjęć dostaniemy w albumie i co z wersją cyfrową?
Jeśli wykonuję: reportaż z przygotowań przed ślubnych, błogosławieństwa, ślubu, wesela, do około 1-2:00 (oczepiny) + sesja w innym dniu (z niej około 30-40 dobrych zdjęć), to otrzymujecie 200-300 dobrych ujęć w wersji cyfrowej i z nich wybieracie 92 zdjęcia 15x21cm do dwóch eleganckich albumów. Albumy dla Rodziców i Przyjaciół, to dodatkowa kwestia. Zakres czasu, przez jaki fotografuję, jest do ustalenia. Można też z czegoś zrezygnować, np. z sesji. Format zdjęć i album też można zmienić. Albumy, które sugeruję są według mnie najporządniejsze (kwestia wytrzymałości) i najładniejsze (to już kwestia gustu).

Czy sesja zdjęciowa jest w dniu ślubu, czy w innym?
Zawsze namawiam do wykonania sesji w innym dniu niż ślub, gdyż chcąc ją zrobić ciekawie, oryginalnie, potrzebuję około 4-6 godzin. Będziemy się przemieszczać po różnych miejscach, często odległych od siebie. Dodatkowa kwestia - swoboda i spokój, jakiego nie będziemy mieli  w dniu ślubu. Z tymi parami, którym zależy na zdjęciach pozowanych w dniu ślubu, zaplanujemy to organizacyjnie z pomocą mojego doświadczenia.

Kto wybiera miejsce do zdjęć?
Wybieramy razem. Ja proponuję i opisuję scenerię, i dlaczego chciałbym tam robić zdjęcia, jakiego efektu się spodziewam ze względu na miejsce. Wspólnie dochodzimy do ostatecznej wersji.

Jak daleko od Warszawy zdecydujesz się odjechać, aby fotografować?
Już fotografowałem: ślub w Stegnie nad morzem, to jest około 350 km od Warszawy, koło Tomaszowa Lubelskiego,  w Parczewie w Wąchocku i  robiłem sesję w Dąbkach, na plaży morskiej. Jeśli jesteście z daleka, a okresowo przebywacie w Warszawie, śmiało możemy się spotkać. Nie będzie to przeszkodą do podjęcia się przeze mnie współpracy.

Czy jesteś też na przygotowaniach przed ślubem?
Tak. Ponieważ zależy mi na naturalnych, nie pozowanych zdjęciach i zawarciu emocji z dnia ślubu, na dwuwymiarowych  kawałkach papieru jakimi są zdjęcia. Warto abym był na przygotowaniach, nawet jeśli bym  miał nie zrobić ani jednego zdjęcia, gdyż mamy czas się oswoić ze sobą.

Czy jesteś zawodowym fotografem?
Tak. Utrzymuję się  wyłącznie z wykonywania fotografii. Sfotografowałem około 75 ślubów,  Zrobiłem na ślubach 300 negatywów. Od 2 lat robię sprzętem cyfrowym. Zapraszam do obejrzenia innych moich zdjęć na tej stronie w zakładce "inne".
Mam zaświadczenie Kurii Metropolitalnej Warszawskiej  o przygotowaniu liturgicznym do fotografowania i filmowania podczas uroczystości religijnych.

Czy jest możliwość zrobienia galerii internetowej z naszego ślubu dostępnej tylko dla naszych znajomych?
Tak, jest to standardowa procedura.