Jak przebiegałaby nasza współpraca:

Przede wszystkim powinniśmy się spotkać. Może być u mnie w domu (Warszawa Bielany), u Was lub na „mieście”. Miejsce spotkania możemy ustalić telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Podczas spotkania opowiem Wam o lekkiej fotografii lepiej niż pozwala mi na to witryna internetowa (pokażę zdjęcia odbite na papierze oraz te w albumach tak jak mam w zwyczaju przygotować śluby). Takie spotkanie poza formalnościami to również świetna okazja do lepszego poznania się co może procentować podczas ślubu. Dopóki się nie zobaczymy, zawsze możecie zajrzeć do zakładki “często zadawane pytania” (FAQ) lub zadać mi pytanie e-mail’em, lub zadwonić 505-35-98-62. Takie spotkanie jest oczywiście nieodpłatne i niezobowiązujące do podpisania umowy. Dobrze jeśli podczas ewentualnego spotkania będziecie wyposażeni w jak największą ilość informacji dotyczących ślubu.  

Jeśli zdecydujecie się zlecić mi utrwalenie Waszego ślubu na fotografii, podpisujemy umowę (będę potrzebował zaliczkę). Od tego momentu mój czas jest zarezerwowany dla Was.

W okresie między podpisaniem umowy do ślubu, wysyłacie do mnie powoli kompletowane informacje dotyczące ślubu.  Na tydzień przed ślubem kontaktuję się z Wami, sprawdzam czy wszystkie dane są aktualne, czy nie zaszły zmiany.

Czas i miejsce spotkania w dniu ślubu ustalamy podczas podpisywania umowy albo wraz z wyjaśnianiem się szczegółów organizacyjnych, możliwie jak najwcześniej przed ślubem. Najlepiej jeśli będe mógł towarzyszyć Wam w przygotowaniach rano przed ślubem. Gdy przygotowujecie się w osobnych domach, wolę przyjechać do Panny Młodej ponieważ to z jej strony jest z regóły więcej przygotowań. Pan młody zazwyczaj przyjeżdża do domu Panny Młodej aby tam odebrać błogosławieństwo.

Często poza fotoreportażem Młode Pary życzą sobie dodatkowo sesję zdjęciową. Na mojej stronie www.fotoolczak.pl prezentuję zdjęcia z różnych sesji. Zdecydowana większość z nich powstała w innym dniu niż ślub. Na ciekawą i naturalną sesję potrzebuję 4-6 godzin i Was maksymalnie zrelaksowanych. O jedno i drugie tego dnia będzie niezwylke trudno. W dniu ślubu można zaplanować jedynie krótką sesję plenerową z udziałem Waszym, Waszych Rodziców i Świadków, a zasadniczą wykonać w kilka dni po ślubie. Miejsce, scenerię i charakter, sesji ustalamy wspólnie. Mam kilka oryginalnych pomysłów.

W pięć dni po ślubie i weselu Wasze zdjęcia dostępne będą przez 2 miesiące na tej stronie pod hasłem znanym Wam i Waszym gościom obecnym na weselu.

Wysyłam do Was płytę z wszystkimi dobrymi zdjęciami wykonanymi w dniu ślubu (8 godzin reportażu to około 200-300 dobrych ujęć). Proponuję tam, które zdjęcia mogą być czarnobiałe, lub w innym monochromatycznym odcieniu, a które kolorowe. Decyzja które zdjęcia mają być w jakiej technice zależy od Was. Z pośród 200-300 ujęć wybieracie 92 które znajdą się w dwóch proponowanych przeze mnie albumach (zobaczycie je podczas wspólnego spotkania przed ślubem). Albumy dla Rodziców i Przyjaciół są dodatkową usługą. Gotowe albumy i 200-300 ujęć na CD lub DVD będą gotowe w ciągu 4-6 tygodni od ślubu. Czas ten może zostać powiększony o dni w których będziecie wybierać zdjęcia, lub gdy będziecie niedostępni podczas podróży poślubnej.